Bugün neler oldu?

Bilindiği üzere  sevgili blog geçtiğimiz pazar seçim yapıldı.

Hepimizin çok kızgın olduğu iktidar partisine – kabul edelim salakça bir romantizmle – azıcık da olsa ders veririz diye sandığa gittik ama gece yarısına doğru hepimizin ruh hali şu çalışmayı yapan arkadaşımızınki gibiydi.

6999_10151950602232115_1118478418_n

Üstelik sağdan soldan gelen seçime karışan hile haberleri ile bıkkınlığımız, mide bulantımız ve galiba en çok da “yok anam, bizim sonumuz son değil ” duygusu ile sabahladık ekran başlarında.

En çok da tam da o geceyi bulan elektrik kesintilerinin zamanlaması pek manidardı.

“ehehe ampuller sönüyor” aymazlığına  girenlere içimizden ve dışımızdan “salak” deyip endişelendik tabii vatandaş olarak oylarımızın akıbeti konusunda.

bilindiği üzere hala bazı kentlerde ilçelerde itirazlar, yeniden sayımlar falan. “piiii, karakolda biter” dedik bu seçim, nitekim karakolluk olanlar da oldu.

Sonra bu sabah, günaydın deyip toparlandık ülkenin bahçesine andımızı Taner arkadaşımız okudu: 

BkHyebjCQAAILld

Hazır ahali toplanmış ve önünde mikrofon varken kaptırdı kendini mikrofonun büyüsüne ve elektrik kesintilerinin nedeninin trafoya giren kediler olduğunu açıkladı.

iddiaya göre memleket sathında trafolara patileri ile giren kediler elektriklerimizi yemişlerdi.  Bulduğumuz ilk şüpheliye mikrofonu uzatıp iddiaları sorduk.

ancak o kendilerine isnat edilen suç karşısında şaşkına dönmüş gibiydi.

BkHzfE4CQAEzC-3 (1)

Keza bir diğer üye de aynı şaşkınlıkla karşıladı olayı.

BkHwvRdIcAA6H7U

 

Bu arada o gece bir kedinin garip davranışları ile karşılaşan birinin aktardığı anekdotta da bir girişim varmış ama pek de sonuçlanamamış gibi duruyordu.

10151952_10152299560174906_474600295_n

Hatta bazı alıngan kediler iftirayı lanetlerle karşıladılar.

BkH6EtBCMAEeWPi

Bazı sorumlu kediler ise seçim gün ve gecesinde böylesi bir komplo ile karşılaşmamak için gereken önlemleri aldıklarını duyurdular kamuoyuna.

BkH2pZ6IcAA4hUY

iddia hemen memleketin kahvelerinin de 1 numaralı gündemine oturdu. ancak kamuoyu ikiye bölünmüş görünüyordu.

Henüz olayı açıklığa kavuşturamasak da bizler kafamızı istemsizce sallamayı ve  anlamsız sesler çıkararak birbirimizin ensesine vurup kaçmayı hunilerimizin ne kadar güzel olduğu konusunda birbirimize iltifat etmeyi sürdürüyoruz.

Elektra hepinizin yolunu fosforlu kedi gözlerinin aydınlatmasını diler.

hüüüüüüüüüüüp! jjjjjjjjjjjjt! nah-ha!

 

Edit: Şule? Bak şimdi aklıma geldi, sen tam da o gün kedi aldındı di mi? Şule? yoksa 😛

Edit 2: Şu an yurt sathında yasaklı yütübden video ekleyerek trafoya giren dev kedi olduğumu da ifşa etmiş oldum =^=^=

Reklamlar

Bugün neler oldu?” üzerine 8 düşünce

  1. Elektram ben de sinir içinde Asude’ye “Gülme ama sonuçları duyunca bazı ülkelerin göçmen yasalarını okudum, gidebilir miyiz diye” dedim, ay o da ciddi ciddi “Ben Uruguay’ı düşünüyorum” demez mi, o anda devam ettik konuşmaya ama şimdi çok komik geldi 🙂

    • Serpicim, hangimiz bir an düşünmedi ki bir uruguay, bir kanada bir bir yerlere gitmeyi 😀 şimdilik gidemiyorsak direnecğiz, başka da yolu yok 🙂 Kedilerimizi eğitebilirizi bir de 😀

      • Evet ya hepimizde kedi var, bak şimdi bi hesapladım epey kedi oldu toplayınca :))

  2. elektram seni ilk keşfetmem cumhurbaşkanı gül ile ilgili olayı ti’ye alan yazındı. yıllar önce. yine bir seçim, yine hezimet ve yine sen güldürdün yüzümü 🙂 çok güzel yazmışsın. yine. benim kedinin zamanlaması manidar oldu ama di mi? 🙂 evet evet, güzel oldu 🙂

  3. Senin miço var ya Şule, yani biliyorum böyle pat diye çıktı ortaya, sonra pat diye bu trafo falan. yani bilemiyorum, var bir bağlantı ya neyse. Bu arada o miniği ıslak burnundan öper misin. ama çok tatlı bir şey olmuş sizin evde, afferin sana 😛

    Gülmek güldürmeye gelince, işler yolunda ise ben depresif oluyorum işler ters gittiğinde bende bir komiklikler. savunma mekanizması gibi sanırım 🙂 öperim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: